Protecti

/ Case Studies

Bezpieczny Internet w salach komputerowych 

Pewnego razu zgłosiła się do nas Pani Dyrektor jednej ze szkół podstawowych z prośbą o wyeliminowanie dostępu do niewałaściwych treści w pracowniach komputerowych ponieważ nauczycielka informatykie nie daje sobie rady z kilkoma uczniami którzy notorycznie przeszkadzają na lekcjach, odnajdują treści pornograficzne, przemoc i śmieszne filmiki w Internecie i inspirują całą klasę do przeszkadzania nauczycielowi w prowadzeniu zajęć.

Jak zdiagnozować czy marnotrawstwo czasu w Internecie jest problemem w Twojej firmie?

Odpowiedź jest prosta - przetestować Protecti. Jest to normalna procedura podczas której na 30 dni uruchamiamy system bez żadnych filtrów. Test pozwala zdiagnozować na jakich stronach najczęściej przebywają Twoi pracownicy.

Po zakończeniu tego okresu przygotowujemy raport zawierający sugestie które strony z kategorii należy zablokować.
W 99% przypadków prezesi firm widząc statystyki natychmiast decydują się na wdrożenie Protecti w swojej firmowej sieci.

"Moje dziecko jest bezpieczne w Internecie. Mam do niego zaufanie. Nic nie robię by je chronić. Czasem siedzi zbyt długo ale nie widzę w tym nic złego. Wszyscy dzisiaj tak robią"

Internet dostępny jest dziś w ponad 90% polskich domów. Czy wiesz co robi Twoje dziecko w Internecie? Wielu rodziców twierdzi, że tak. Czy tak jest naprawdę? Dlaczego więc historia przeglądania wciąż jest pusta tak jakby nikt z niej nie korzystał? To pierwszy ważny sygnał którego nie możesz przeoczyć. Pusta przeglądarka gwarantuje dziecku anonimowość, dla Ciebie powinien być to pierwszy sygnał do działania.